Elektronická evidence tržeb: Teď už se patrně dotkne i vásDruhá vlna elektronické evidence tržeb startuje již za necelý měsíc, prvního března 2017. Dotkne se odhadem 250 tisíc podnikatelských subjektů z maloobchodu a velkoobchodu, tedy výrazně většího počtu podnikatelů než vlna první. Na co se připravit a jak postupovat? I tomu se věnujeme v tomto speciálu.

Rozhodně vám doporučujeme začít článkem Začínáme s Elektronickou evidencí tržeb, kde se stručně a jasně dozvíte, koho se nyní elektronická evidence týká, jaké platby je třeba evidovat a jaký je běžný postup. V dalších příspěvcích se pak věnujeme dosavadním zkušenostem s EET, kontrolám EET a dalším praktickým otázkám, včetně aktuálního stanoviska Generálního finančního ředitelství k EET v e-shopech. Pro úplnost jsme do speciálu zařadily i některé naše dříve vydané texty, které se problematice EET věnují a přinášejí další důležité informace.

Začínáme s Elektronickou evidencí tržeb


EET Fórum Olomouc 18. 1. 2017, foto: Finanční správa ČR

I když se o elektronické evidenci tržeb hodně mluví, ne všichni mají stále jasno v tom, koho přesně se od 1. 3. 2017 dotkne a jak má postupovat. Také v technickém řešení stále ještě mnozí tápou. Pojďme se tedy na všechny podstatné otázky ohledně EET podrobně podívat.


Má elektronická evidence tržeb smysl? A co kontroly EET?


foto: Pixabay

Finanční správa ČR se nedávno pochlubila, že elektronická evidence tržeb funguje plynule a bez problémů. Do systému se od spuštění zapojilo již 43 tisíc poplatníků, kteří do 19. ledna odeslali celkem 119 milionů účtenek. Doba odezvy je rychlá a tržby podle ministra financí stoupají.


E-shopy a EET: Jak to vidí Generální finanční ředitelství


Dlouhé a divoké diskuse se vedou o tom, jak realizovat EET v e-shopech při platbě kartou. Zásadním problémem podle provozovatelů je fakt, že pokud EET nevyřeší přímo platební brána, přes kterou je prováděna platba - a tato brána je typicky provozována jiným subjektem než e-shop, e-shop samotný nemá šanci dostatečně rychle zajistit odeslání příslušných údajů Finanční správě. Nyní ovšem Generální finanční ředitelství (GFŘ) konečně vydalo stanovisko k určení okamžiku uskutečnění evidované tržby u platebních operací realizovaných prostřednictvím internetu, které problém řeší.


Evidence tržeb: Jak na EET zdarma nebo levně


Povinnost zapojit se do evidence tržeb se postupně dotkne většiny podnikatelů v ČR. Na trhu je řada produktů, které slibují, že technické problémy s evidencí tržeb vyřeší za vás, jejich ceny se ale velmi liší. Pozor na to, že kromě pořizovacích poplatků mnozí z dodavatelů požadují i měsíční paušál, a to často nemalý, a že v ceně nemusí být úplně všechno, co budete pro EET potřebovat.


EET a prodej aplikací přes Google Play, Microsoft Store a Apple iTunes


Dotkne se EET i tvůrců aplikací prodávaných přes Google Play?

Elektronická evidence tržeb se loni v prosinci úspěšně rozběhla a letos v březnu se dotkne další skupiny podnikatelů - velkoobchodníků a maloobchodníků. Jak je to ale s prodejem softwarových aplikací (mobilních i jiných) přes obchody, jako jsou Google Play, Microsoft Store a Apple iTunes?


Zkušenosti s EET: Některé kasy jsou nedokonalé


Elektronická evidence tržeb bude od různých termínů povinná pro všechny podnikatelské subjekty bez ohledu na velikost provozovny nebo výši obratu. Na jaké potíže narážejí provozy, pro které je EET povinná už nyní? Jaký dopad EET má a bude mít na podnikatele?


(Úvodní foto: Pixabay)


(6. 2. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter Google+
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3019)