Ekonomická kriminalita - statistiky a nejčastější prohřeškyTak mě napadlo podívat se, jak se letos vyvíjí ekonomická kriminalita v ČR a co jsou největší problémy - a tady je žebříček: První místo pro Neoprávněné držení platební karty, druhé pro obecný podvod, třetí pro úvěrový podvod, čtvrté pro zpronevěru a páté pro prohřešky proti ochraně měny. Ostatní už mají pod 1000 případů. Jaká jsou konkrétní čísla statistiky, se dočtete dále.

Všechny údaje zde jsou z oficiálních zdrojů/statistik Policie ČR. Za prvních 8 měsíců roku 2013 zaznamenala policie 5538 případů neoprávněného držení platební karty, 3645x obecný podvod, 3519 x úvěrový podvod, 1822x zpronevěru a 1098x prohřešky proti ochraně měny.

Za zmínku stojí i údaje o některých dalších "populárních" hospodářských trestných činech. Tak třeba 861x bylo zaznamenáno krácení daně, 66x přijímání úplatku, 409x padělání a pozměňování veřejné listiny, 210x porušení povinností při správě cizího majetku, 325x zastření původu věci, 265x pojistný podvod, 433x neodvedení daně, pojistného a 317x porušení práv k ochranné známce.

Celkem bylo zjištěno od ledna do srpna 21 342 hospodářských trestných činů, ukončeno prověřování bylo u 14 528 těchto činů, celkem v prověřování 8 760, objasněno 9 853 a dodatečně 2 337. Pokud bychom tedy vzali objasněnost ku zjištěným hospodářským trestným činům, dostaneme lehce přes 57 procent.


(6. 10. 2013 | Jannen)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: Jannen (kliknutím na jeho/její jméno přejdete na jeho/její domovskou stránku). Chcete-li si zde také vést deník nebo sem psát články, zaregistrujte se/přihlašte se na této stránce.

Další články tohoto čtenáře: všechny jeho/její články
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

Další články tohoto čtenáře

všechny jeho/její články

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(102)