Dovoz z Asie: Nezdaněný rizikovými firmamiNezdaněné zboží v celkové hodnotě téměř 90 milionů korun odhalili pracovníci finanční a celní správy při společné kontrolní akci s názvem Merkur. Zaměřili se na kontrolu zdaňování dovozu zboží ze třetích zemí, zejména z Jihovýchodní Asie.

V rámci akce, která se uskutečnila v polovině dubna 2014, se podle finanční správy ČR podařilo zajistit devět kamionů se zbožím o celkové hmotnosti 130 tun. Při následné exekuci pracovníci finanční správy zabavili 80 tisíc párů obuvi, 700 sestav cestovních kufrů, 20 tun bavlněné příze a 24 tun igelitových sáčků.

Zjištění rizikových firem

Kontroloři v rámci akce vytipovali tři rizikové subjekty, které nepodávaly daňová přiznání k dani z přidané hodnoty, přestože zboží ve velkém objemu na území České republiky dovážely.

Pracovníci finanční správy proto přikročili k vydání zajišťovacích příkazů v celkové výši 14 milionů korun. "Boj s nezdaněnými dovozy je naší dlouhodobou prioritou. V měsíci květnu namíříme síly právě do této oblasti," řekl Jan Knížek, generální ředitel finanční správy, nyní odstupující.

Do akce, která probíhala na dvou místech v západních Čechách, se zapojilo několik desítek pracovníků finanční a celní správy. Veškeré zabavené zboží bude prodáno ve veřejné dražbě a výtěžek z ní bude použit na úhradu daňového nedoplatku dlužníků.


(23. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1015)