Dokumenty bez papíru: Používat je lze z PC i z mobiluO dokumentech zpracovávaných čistě elektronicky se mluví již dlouho - přesto je bezpapírová kancelář ve většině organizací zatím v nedohlednu. To ovšem neznamená, že si jejich vedení a zaměstnanci neuvědomují výhody digitalizovaných dokumentů - a obě formy tak dnes zpravidla celkem bezproblémově koexistují. V lepším případě pak digitální dokumenty pomáhají výrazně zpříjemnit práci i zvýšit její efektivitu.

Pojďme se v tomto speciálu společně podívat na to, jakými stádii procházejí mnohdy organizace, které se snaží udělat si pořádek v dokumentech a zefektivnit jejich oběh. Nevyhneme se pochopitelně ani otázkám, co by měl nabízet software pro správu elektronických dokumentů a jaké trendy lze dnes v této oblasti sledovat.

Nebojujte s dokumenty, využívejte je


Foto: Pixabay

Práce s digitálními dokumenty může být výrazně pohodlnější, než stále běžná klasika - dokumenty papírové. Může, ale nemusí. I proto se zřejmě přechod k takzvané bezpapírové kanceláři uskutečňuje celkově pomaleji, než bylo ještě před pár lety předpovídáno.


Digitální práce s dokumenty: Snadnější než dříve


Foto: Pixabay

V mnoha organizacích dnes mají stejný cíl: Co nejvíce se zbavit papírových dokumentů a usměrnit klíčové obchodní procesy tak, aby se minimalizovaly chyby a zdržení. Jak ale na to?


Software pro správu dokumentů


Produkt OpenKM.

V některých oblastech podnikání je výběr softwaru poměrně snadnou a bezrizikovou záležitostí. Jde třeba o kancelářské balíky, kde takřka jakýkoli běžně dostupný produkt vyhoví většině potřeb uživatelů. U větších řešení je situace obtížnější - nabídka nepřehledná a nabídka funkcionalit rozsáhlá. Jak je to u software pro správu dokumentů?


Úvodní foto: Pixabay


(1. 2. 2016 | redakce2)


Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2301)