Digitalizace jako nástroj ochrany vašeho byznysuDokumentů je okolo nás stále více. A navíc se s nimi dost často pracuje jak ve fyzické, tak i elektronické podobě zároveň. Zejména v případě smluv je pak náročné, ale současně naprosto nezbytné udržet jednotné znění textu v obou těchto podobách. Stále více firem a institucí proto naléhavě hledá řešení pro převody nejrůznějších dokumentů z fyzické podoby do elektronické a naopak. Na tento trend zareagovala například Konica Minolta, která firmám nabízí východisko v podobě nového softwaru ScanFlow Compare.

(Partnerský příspěvek)

Řešení se vyznačuje rychlostí, spolehlivostí a především jistotu, že text obou verzí dokumentu bude totožný. Umí odhalit sebemenší nesrovnalost a ohlásí ji, ať se jedná o drobný překlep nebo záměrnou zásadnější změnu. Reálně vás tak může například ochránit před podpisem smlouvy, ve které došlo k pro vás nežádoucím změnám. Originální dokument přitom stačí jen naskenovat a systém sám provede porovnání obsahu s elektronickou verzí.

Právě ScanFlow Compare od Konica Minolta patří ke špičkovým inovacím, které rozpoznají, přečtou, a porovnají fyzický dokument s elektronickým už při samotném procesu digitalizace. Správa dokumentů se tak výrazně zrychluje, zjednodušuje i zpřesňuje, neboť elektronizace napomáhá předcházet dříve častým administrativním chybám. Strojově přesná kontrola se uplatní zejména u obchodních dokumentů, smluv a podobných písemností.

 

Moderní technologie rozpoznávání dokumentů dokáží takřka zázraky

Moderní technologie pro rozpoznávání dokumentů, jejich digitalizaci a vytěžování dat z nich, jsou skutečně již tak daleko, že dokáží dokumenty nejen správně přečíst či porovnávat, ale dokonce i automaticky roztřídit. Typickým příkladem pro využití těchto pokročilých funkcí může být zpracování smlouvy o povinném ručení nebo úvěru v bance s využitím aplikace ABBYY FlexiCapture. Software velmi rychle dokáže prověřit, zda byly naskenovány všechny potřebné dokumenty, ověří jejich platnost i to, jestli se shodují v identifikačních údajích, tedy např. zda jméno v občanském průkazu souhlasí se jménem uvedeným v žádosti. Interní systém dané instituce pak s využitím takto získaných dat může prověřit finanční historii žadatele a podobné smlouvy. Nakonec v reálném čase vyhodnotí i konkrétní možnost uzavření předmětné smlouvy a připraví její návrh s vyplněnými osobními údaji klienta.

Umělá inteligence ve světě dokumentů

Platforma ABBYY FlexiCapture přináší do běžné praxe i metody umělé inteligence. Tento systém autonomně zdokonaluje svou schopnost identifikovat dokumenty a rozpoznávat data na základě předchozích změn nebo oprav provedených operátorem. Všechny vnější zásahy průběžně vyhodnocuje a automaticky tak optimalizuje zpracování stávajících i nových typů dokumentů. Konkurenční předčí platformy i v rychlosti implementace, podporou mobilních zařízení či možností využít jeho cloudové podoby přístupné přes webové rozhraní.

Moderní využití

K všestrannému využití předurčuje oba systémy i široká škála postupů, jakým do něj zpracovávaný dokument bude vložen. Může být naskenován pomocí multifunkčního zařízení nebo stolního skeneru, zaslán e-mailem či přes webovou stránku nebo prostřednictvím mobilu. Proces úvodní digitalizace výrazně zjednoduší a hlavně urychlí také aplikace pro mobilní skenování s využitím fotoaparátu mobilního telefonu. Zpracování elektronického dokumentu tak může být zahájeno odkudkoli, stačí jej prostě vyfotit.

(Partnerský příspěvek)


(9. 5. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter Google+
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4006)