Data v bezpečí: Jak zajistit správu ITPro většinu podnikatelů a byznysmenů jsou počítače - a infrastruktura, která s nimi souvisí - jedním z prostředků jejich práce. Jedním z prostředků, který musí nutně fungovat, ale který do značné míry představuje jakousi černou skříňku. Jak zajistit, aby informační technologie spolehlivě fungovaly a data v nich byla v bezpečí?

V tomto speciálu se zaměřujeme na správu informačních technologií, a to ze tří různých úhlů pohledu. Zajímá nás jednak pracovní trh IT profesionálů, jednak možnost outsourcingu správy IT a konečně také nové trendy v oblasti správy datových center.

Správa IT: Ale kde vzít správce?


Asi není třeba dlouze rozebírat situaci na tuzemském pracovním trhu: Nezaměstnanost je na rekordních minimech a poptávka po odbornících v technických oborech vysoká. To platí i o odbornících na informační technologie, kterých je nedostatek dlouhodobě.


Outsourcing správy informačních technologií


Podle analytiků společnosti Technavio patří produkty typu "Správa IT jako služba" k nejrychleji rostoucím segmentům řešení takzvaného veřejného cloudu. A to s průměrným meziročním růstem mezi lety 2013 a 2018 o více než 40 %. Hlavními důvody zájmu uživatelů jsou podle nich snaha o snížení nákladů a zvýšení pružnosti správy IT nebo rostoucí využívání takzvaných cloudů, které s sebou nese nové nároky na správu IT, které už některé organizace nezvládají vyřešit stávajícími prostředky.


Když máte vlastní datové centrum


Řada malých firem si vystačí s počítači pro zaměstnance a minimální další IT infrastrukturou, která zajistí její připojení k internetu, spolupráci zaměstnanců nebo zálohování dat. Správa takových informačních technologií je relativně snadná. Pro správu IT velkého rozsahu se už ale firma neobejde bez odpovídajících mocných nástrojů.


Rittal: Tipy pro monitorování serverových skříní


Chcete-li nastavit účinné monitorování pro IT prostředí, je v první řadě důležité vědět, jaké parametry je vůbec nutné v tomto prostředí sledovat. Důvodem je to, že náklady a výhody se sčítají, a to i přesto, že riziko poruchy musí být minimalizováno. Společnost Rittal poskytuje technikům a odborníkům v IT oblasti nezbytné tipy pro výběr a zprovoznění monitorovacích řešení i pro malé IT aplikace.


Správa informačních technologií rychle a efektivně – program AW Caesar 8


Základem dobře fungující společnosti je bezchybné řízení vnitřních i vnějších procesů. K tomu potřebujeme přesné a rychlé informace. Tyto poskytují vedení společnosti IT pracovníci pomocí firemních informačních systémů. Jedním z nezbytných systémů pro řízení IT je i specializovaný informační systém o IT - AW Caesar 8.(6. 6. 2016 | redakce2)


Partneři speciálu:


Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2531)