Daňové úniky na DPH: Finanční správa razantně zasahujeFinanční správa České republiky informuje o svém úsilí eliminovat daňové úniky na dani z přidané hodnoty. Jen od začátku letošního roku podle svých zástupců vydala desítky zajišťovacích příkazů, čímž se podařilo předejít nezaplacení daně ve výši téměř 250 miliónů korun. V únoru přitom šlo o částku přesahující 200 miliónů Kč.

Pracovníci finanční správy se při kontrolně exekučních akcích zaměřují na subjekty, u kterých hrozí reálné nebezpečí neuhrazení budoucí daňové povinnosti nebo na ty, u kterých existují důvodné obavy vědomého zapojení do struktury daňových úniků na dani z přidané hodnoty. Při probíhajících kontrolách finanční správa spolupracuje s Celní správou ČR a Finančně analytickým útvarem Ministerstva financí.

Zajišťovací příkazy

Účinným nástrojem v boji proti daňovým únikům je podle zástupců Finanční správy ČR institut zajišťovacích příkazů, které umožňují zajištění dosud nesplatné nebo nestanovené daňové povinnosti. Zajišťovací příkazy se využívají v případech, kdy existují důvodné obavy o budoucí vymahatelnost úhrady daní.

Pracovníkům se podle materiálů Finanční správy daří zasáhnout ještě před tím, než dojde k vlastní realizaci daňového úniku. Včasným zásahem jsou tak minimalizovány škody, které by v některých případech dokonání daňového úniku mohly dosáhnout až několik set miliónů korun. Tyto úkony pak pochopitelně mají pozitivní přínos pro státní rozpočet.

Za posledních 12 měsíců byla nejvyšší hodnota zajištěného majetku a finančních prostředků tam, kde hrozil daňový únik na DPH, právě v únoru 2014 - přes 200 miliónů Kč, pak v květnu 2013 - cca 170 miliónů Kč a v lednu 2013 - téměř 100 miliónů Kč. Na boj proti daňovým únikům na DPH se chce podle svých zástupců výrazně zaměřit i současná vláda.


(12. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(813)