O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Čeští zaměstnanci mají rádi sport jako benefit

Jaké jsou nejoblíbenější sportovní aktivity českých zaměstnanců? 34 % zaměstnaných lidí preferuje cvičení ve fitness centrech a 22 % na skupinových lekcích. Následují vodní sporty, jejichž obliba je 8 %, raketové sporty s 5 % a také lezení na umělé stěně, kterému holdují 2 % pracujících. Oblíbené jsou kromě sportu také wellness aktivity, jež vyhledává 5 % zaměstnanců. Finanční příspěvky na sport jsou oblíbeným benefitem firem.

Uvedené výsledky vyplývají z analýzy společnosti MultiSport Benefit, která mapovala návštěvnost sportovních center pro rok 2018. V porovnání s rokem 2017 stoupla celková návštěvnost všech partnerských středisek o 75 %. Největší nárůst zaznamenaly právě skupinové lekce a návštěva fitness center.

„Trend cvičení ve fitness centrech a na skupinových lekcích má rostoucí tendenci již delší dobu. Jedná se totiž o aktivity, které můžete pohodlně skloubit s pracovní dobou. Síť těchto sportovišť je dnes již natolik rozšířená, že mnoho zaměstnanců si může najít cvičební centrum v nejbližším okolí svého zaměstnání a jít si tak zacvičit buď cestou do práce, z práce nebo během obědové pauzy,“ vysvětluje nárůst poptávky Marián Škripecký, Managing Partner Czech & Slovakia ve společnosti MultiSport Benefit.

Podle firmy se zvýšil také počet uživatelů karet MultiSport. V roce 2017 využívalo služeb karet 83 000 zaměstnanců, zatímco koncem roku 2018 jich bylo už přes 133 000. „Poptávka po sportovním vyžití i relaxačních aktivitách ze strany zaměstnanců v uplynulém roce značně stoupla. Růst nadále očekáváme i v letošním roce,“ konstatuje Škripecký, jenž tento trend připisuje zvyšujícímu se zájmu Čechů o zdravý životní styl.


(28. 5. 2019 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4652)