Češi se už nebojí platit kartou na internetuPlatby kartou přes internet jsou zjevně stále populárnější. Aktuální statistiky z prvních tří kvartálů roku ukazují, že ve srovnání se stejným obdobím loňského roku provedli Češi přes internet o 43 % více transakcí v celkovém objemu téměř 8 miliard korun. Počet transakcí kartami společnosti MasterCard se prý oproti minulému roku téměř zdvojnásobil.

„Ve čtvrtém kvartálu letošního roku očekáváme nárůst online transakcí ještě větší, to hlavně díky vánočním svátkům,“ říká Martina Piskorová, marketingová ředitelka MasterCard pro Českou republiku a Slovensko. „Data průzkumu Master Index ukazují, že 92 % internetové populace nakupuje na internetu alespoň občas a 43 % tak dokonce činí pravidelně. Nejsilnější skupinou využívající internet k nákupům jsou lidé mezi 30 a 39 lety, je jich celých 95 %, 39 % z nich internet k nákupům využívá občas a 56 % často,“ dodává.

Podle statistik Sdružení pro bankovní karty jen za třetí kvartál letošního roku Češi provedli téměř tři miliony transakcí platebními kartami přes internet a převedli tak 2,68 miliardy korun. Průměrná hodnota operace se pohybovala kolem 950 korun. „Z dat je patrný pozitivní trend, že si lidé zvykli hradit přes internet už i menší částky než dříve,“ říká výkonný ředitel Sdružení pro bankovní karty Roman Kotlán.

Velký zájem o online placení potvrzuje i to, že počet online transakcí kartami MasterCard a Maestro vzrostl o 92 %. „Podle dat z průzkumu Master Index 2013 patří k nejoblíbenějšímu zboží pořizovanému přes internet stabilně elektronika a oblečení. Placení online volí největší podíl lidí při úhradě plateb za dovolené a cestování,“ doplňuje Martina Piskorová.

MasterCard Mobile/peněženka v mobilu

Očekáván je i další růst mobilních plateb. Třeba nová aplikace MasterCard Mobile umožňuje nahrát do mobilního telefonu všechny platební karty bez ohledu na vydávající banku a pak tento telefon využívat k placení.

MasterCard Mobile má široké uplatnění a umožňuje placení na internetu nebo přímo v mobilních aplikacích. Při platbě na internetu uživatel při výběru platby prostřednictvím MasterCard Mobile jen naskenuje zobrazený QR kód a potvrdí platbu. Pomocí aplikace bude brzy možné zaplatit např. fakturu za elektřinu, dobít kredit nebo zaplatit v dopravě. Aplikace ke stažení zdarma v Google Play a App Store.


(19. 12. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(447)