O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Central Group potvrzuje pozici lídra českých developerů: Do prodeje brzy dá téměř 500 bytů

Téměř 500 nových bytů v pěti pražských lokalitách, to je nová jarní nabídka Central Group – největšího domácího stavitele bytů. Pražský realitní trh oživí pokračování velkých úspěšných bytových projektů, jako jsou například Letňanské zahrady nebo Nad Modřanskou roklí, ale i novinky v luxusním segmentu. Spolu s aktuální nabídkou bude mít firma v prodeji naráz skoro 800 bytů ve 13 lokalitách. S výjimkou Prahy 1 bude Central Group nabízet byty ve všech pražských obvodech. V druhé polovině roku je připraven dát na trh další tisícovku nových bytů.


„Central Group těží z výhody největšího hráče na českém trhu. V situaci, kdy menší developeři nemají co nabízet, si může dovolit přijít se zcela novými velkými rozvojovými projekty,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský. Vloni Central Group prodal 1243 bytů za 5,2 miliardy korun. Na celkových prodejích v Praze se tak podílel téměř 20 procenty. Meziročně prodej bytů Central Group narostl o čtvrtinu, příjmy z prodeje vzhledem k růstu cenové úrovně na trhu a zařazení luxusnějších projektů do prodeje dokonce téměř o polovinu. Letos firma očekává růst prodeje zhruba o deset procent. Ceny podle ní dále porostou, vzhledem k celkovému nedostatku bytů na trhu.

Převažují byty středního segmentu

Základem nabídky Central Group je i nadále střední segment, tedy dostupné bydlení v lokalitách s dobrou dopravní dostupností a bohatou občanskou vybaveností. „Střední segment tvoří asi 60 procent nabídky Central Group, dalších zhruba 30 procent pak nadstandardní byty v širším centru Prahy. Zbytek jsou luxusní rezidence s prémiovými byty ve zcela unikátních lokalitách v centru města,“ vysvětlil Kunovský.

Úplnou novinkou ve středním segmentu bude projekt Jižní výhledy ve Stodůlkách. První bytové domy s více než 70 byty tohoto velkého projektu se objeví v nabídce už na jaře. Podle informací zveřejněných v poptávce po stavebních pracech mají Jižní výhledy zahrnovat v prvních dvou fázích 7 objektů s označením A, B, C, D, H, I, J. Zahájení výstavby je plánováno na březen (objekty A, B, J) a květen (ostatní) 2017 a uvedené objekty mají celkem obsahovat 296 bytů. Jižní výhledy budou stát jen několik desítek metrů od konkurenčního projektu společnosti Ekospol, Slunečné terasy, který byl prodáván od roku 2014 s plánovaným datem dokončení v roce 2016, dodnes však nezískal územní rozhodnutí. Jižní výhledy společnosti Central Group mají podle dříve zveřejněných informací zahrnovat celkem deset viladomů s celkem téměř 400 byty.

Dále se rozroste také úspěšný projekt Nad Modřanskou roklí na Kamýku v Praze 4. Do prodeje půjde přes 150 bytů tohoto projektu. Letňanské zahrady, zřejmě nejprodávanější projekt loňského roku, nabídnou také další stovku bytů.

Firma ale zařadí do prodeje také novinky v luxusní kategorii. Na své obyvatele již čeká čerstvě dokončený luxusní projekt Rezidence Na Bertramce, který leží v romantické lokalitě přímo naproti slavné vile manželů Duškových, kterou často navštěvoval Wolfgang Amadeus Mozart. Rezidence je podle developera dokončena a vybavena v kvalitě odpovídající nadstandardnímu segmentu a dva nejlépe umístěné mezonetové střešní byty pak v kvalitě premium.


(7. 3. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3088)