O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Bezpečnost práce: Počet smrtelných úrazů přibývá

Smrtelné úrazy při výkonu práce mají vzrůstající trend, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí. Například jen v Británii při práci v roce 2015 zemřelo 144 pracovníků. Poslední čísla Výzkumného ústavu bezpečnosti práce z roku 2015 tehdy počet smrtelných pracovních úrazů u nás stoupl proti roku předcházejícímu o 16 případů a dosáhl celkového počtu 132 případů z celkových 41 951 evidovaných pracovních úrazů. Z toho bylo 12 žen, kdy se jednalo o maximum v posledních 10 letech.

„Podle Mezinárodní organizace práce v roce 2016 bylo celkem celosvětově zaznamenáno dokonce 2 350 000 smrtelných pracovních úrazů a nemocí. Toto neuvěřitelné číslo však rozhodně není konečné právě díky chybějícím, nesprávným či neúplným sběrům dat v jednotlivých zemích světa. Právě proto byl v letošní kampani kladen důraz na správný sběr dat a na osvětu ve firmách. Stavební obor patří mezi oblasti s vysokým rizikem úrazů, proto bereme bezpečnost práce opravdu vážně a zapojujeme se do aktivit na podporu lepší informovanosti,“ vysvětluje Petr Kábrt, HSE Manager Pražské kanceláře společnosti Tebodin.

„Dlouhodobé statistiky ukazují, že je třeba věnovat bezpečnosti práce větší pozornost. Proto naše kancelář vyzvala také koley ze světa, se kterými úzce spolupracujeme, abychom společně věnovali svůj čas edukačním aktivitám právě o bezpečnosti na pracovišti. Chceme tím nejen zvýšit povědomí o BOZP napříč našimi týmy, ale také jít příkladem našim klientům, pro které nastavení BOZP procesů často zajišťujeme jako jednu z mnoha služeb,” uvedl Petr Kábrt.

Jak úrazům a zdravotním problémům v práci předcházet? Tak třeba ve všech kancelářích již zmíněné společnosti Tebodin v Evropě, na Středním východě a v Asii se proto již na konci dubna konalo školení CPR (kardio-pulmonální resuscitace) a první pomoci vedené profesionály pro vybrané zástupce jednotlivých oddělení. Tito zástupci měli dále za úkol se o své poznatky podělit se zbytkem týmu. Během školení si účastníci vyzkoušeli záchranu života v praxi.

Zaměstnanci, kteří se právě neúčastnili CPR školení, navštívili prezentaci, kde se dozvěděli o praktickém ošetření různých úrazů a stavů zraněného či nemocného, o správné ergonomii, o bezpečné práci se zobrazovacími jednotkami, o relaxačním cvičení v práci, o zdravém životním stylu atd.

Lze očekávat, že podobných akcí by mohlo do budoucna přibývat.


(7. 6. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3246)