Bezpečnost práce: Počet smrtelných úrazů přibýváSmrtelné úrazy při výkonu práce mají vzrůstající trend, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí. Například jen v Británii při práci v roce 2015 zemřelo 144 pracovníků. Poslední čísla Výzkumného ústavu bezpečnosti práce z roku 2015 tehdy počet smrtelných pracovních úrazů u nás stoupl proti roku předcházejícímu o 16 případů a dosáhl celkového počtu 132 případů z celkových 41 951 evidovaných pracovních úrazů. Z toho bylo 12 žen, kdy se jednalo o maximum v posledních 10 letech.

„Podle Mezinárodní organizace práce v roce 2016 bylo celkem celosvětově zaznamenáno dokonce 2 350 000 smrtelných pracovních úrazů a nemocí. Toto neuvěřitelné číslo však rozhodně není konečné právě díky chybějícím, nesprávným či neúplným sběrům dat v jednotlivých zemích světa. Právě proto byl v letošní kampani kladen důraz na správný sběr dat a na osvětu ve firmách. Stavební obor patří mezi oblasti s vysokým rizikem úrazů, proto bereme bezpečnost práce opravdu vážně a zapojujeme se do aktivit na podporu lepší informovanosti,“ vysvětluje Petr Kábrt, HSE Manager Pražské kanceláře společnosti Tebodin.

„Dlouhodobé statistiky ukazují, že je třeba věnovat bezpečnosti práce větší pozornost. Proto naše kancelář vyzvala také koley ze světa, se kterými úzce spolupracujeme, abychom společně věnovali svůj čas edukačním aktivitám právě o bezpečnosti na pracovišti. Chceme tím nejen zvýšit povědomí o BOZP napříč našimi týmy, ale také jít příkladem našim klientům, pro které nastavení BOZP procesů často zajišťujeme jako jednu z mnoha služeb,” uvedl Petr Kábrt.

Jak úrazům a zdravotním problémům v práci předcházet? Tak třeba ve všech kancelářích již zmíněné společnosti Tebodin v Evropě, na Středním východě a v Asii se proto již na konci dubna konalo školení CPR (kardio-pulmonální resuscitace) a první pomoci vedené profesionály pro vybrané zástupce jednotlivých oddělení. Tito zástupci měli dále za úkol se o své poznatky podělit se zbytkem týmu. Během školení si účastníci vyzkoušeli záchranu života v praxi.

Zaměstnanci, kteří se právě neúčastnili CPR školení, navštívili prezentaci, kde se dozvěděli o praktickém ošetření různých úrazů a stavů zraněného či nemocného, o správné ergonomii, o bezpečné práci se zobrazovacími jednotkami, o relaxačním cvičení v práci, o zdravém životním stylu atd.

Lze očekávat, že podobných akcí by mohlo do budoucna přibývat.


(7. 6. 2017 | redakce2)


Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3246)