Bezkontaktní platby: Průměrná výše transakce činí 480 KčDodnes bylo vydáno více než 800 000 bezkontaktních karet, které umožňují svým uživatelům platit pohodlněji a rychleji. Každý měsíc také roste počet obchodníků, kteří projevují zájem o bezkontaktní terminály. V Čechách je už každý třetí platební terminál bezkontaktní a přes 70 % terminálů ČSOB podporuje bezkontaktní platby. Plyne to z údajů ČSOB, která bezkontaktní debetní karty uvedla na trh přesně před rokem a kreditní o cca půl roku později.


„V prvním půlroce byl meziměsíční nárůst bezkontaktních plateb rapidní, a to z důvodu migrace velkého počtu kontaktních karet na karty bezkontaktní. Po hromadné výměně karet za nové bezkontaktní byl meziměsíční nárůst bezkontaktních plateb až 20 %," říká Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB a Ery.

Průměrná výše karetní transakce činí podle ČSOB 480 Kč, a tak lze zaplatit pohodlně pouze přiložením karty. PIN klient zadává až při překročení částky 500 Kč. Bezkontaktní karty nejsou cizí mladým ani starším klientům. Nejstaršímu držiteli, který platí bezkontaktně, je prý 91 let. Naopak nejmladšímu studentovi, jenž používá bezkontaktní platební kartu, je 14 let.

Výhody bezkontaktních karet

Bezkontaktní placení může být pro klienta bezpečnější, protože nedává kartu z ruky, a tudíž k údajům na ní nemá nikdo přístup. Navíc u sebe nemusí nosit tolik hotovosti. Když hotovost klient ztratí, nikdo mu jí nenahradí, ale při ztrátě karty ji lze jednoduše a okamžitě zablokovat. Bezkontaktní karty mají ulehčovat život a nahradit drobnou hotovost, bezkontaktní placení je často rychlejší než lovení hotovosti po kapsách a přiložení karty je rychlejší nebo klasická platba kontaktní kartou se zadáním PIN.

Také ze strany obchodníků roste podle ČSOB zájem o bezkontaktní terminály, jež urychlují provoz a umožňují obsloužit více zákazníků v kratším čase. Bezkontaktní terminály klienti najdou například v prodejnách Albert, drogeriích dm a lékárnách Dr. Max, knihkupectvích Neopalladium & Neoluxor, u Českých drah, v OBI, JYSKu, LIDLu, ve vybraných prodejnách Coop a u dalších stovek obchodníků.


(13. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(549)