Balíky budou v ČR rozvážet elektromobilyPrvní balíky společnosti GLS se budou v ČR pravidelně rozvážet elektromobilem již v tomto pololetí. Do dvou let pak plánuje pořídit až desítky dodávek na elektřinu. Tímto krokem celoevropský balíkový přepravce GLS pokračuje v rámci programu ThinkGreen.

Podle Pavla Včely, ředitele GLS Česká republika, proběhlo již bez větších problémů testovací doručování balíků elektromobilem Nissan eNV 200 Maxi. Zvyšování podílu elektromobilů na zásilkové přepravě je jedním z důležitých kroků ke zlepšení situace ve velkých městech, která mívají často problémy se smogem.

Do jihlavské centrály balíkového přepravce GLS se v polovině února 2017 sjeli zástupci jednotlivých dep včetně zástupců z Ostravy a Prahy, kde jsou obyvatelé sužování smogem. „Testovali jsme dodávku Nissan eNV 200 Maxi s úložným prostorem 8 metrů krychlových. Vyzkoušeli jsme, jak tento ekologicky šetrný vůz plně naložený 45 těžkými balíky obstojí na standardní doručovací trase v běžném provozu. S dodavatelem jsme se domluvili, že v březnu otestujeme plnohodnotnou dodávku s větším úložným prostorem a větší dojezdovou vzdáleností, protože tyto dva parametry jsou pro nás pochopitelně klíčové,“ uvádí Včela.

„Elektromobil jsme testovali v nejnáročnějším období. Na Vysočině bylo ráno mínus 12 stupňů a o elektromobilech je známo, že jim větší mrazy nedělají dobře. Mohli jsme tedy vidět, jaké jsou limity současně nabízené techniky. Testování pro nás bylo přínosné a dodavatel si odnesl mnoho technických postřehů ke specifickým požadavkům balíkové přepravy. Je to první krok do nové epochy a jsme rádi, že našim zákazníkům budou zásilky rozvážet stále ve větší míře vozidla, které neprodukují žádné škodlivé emise,“ dodává Včela.

Společnost GLS provozuje i dodávky na stlačený zemní plyn (CNG), a to na lokálních i dálkových trasách. V centrech velkých měst, např. Budapešti, Bruselu nebo Düsseldorfu, rozváží zásilky pomocí speciálně upravených elektrokol a od května 2016 obsluhuje italská GLS centrum Milána 20 elektromobily.


(15. 3. 2017 | redakce2)


Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3057)