Autobusové nádraží Zličín – kde je coMůžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud odtud nejezdíte často, bude se vám asi hodit pár informací, jak se zde při odjezdu zorientovat. Tady jsou.

Jen poznamenávám, že fotografie, které by vám měly pomoci s orientací, jsou na konci článku.

Autobusové nádraží Zličín je hned u východu z metra Zličín. Tato stanice má jen jeden východ, a to po směru jízdy, takže se nemůžete splést.

Jakmile vyjdete po schodech nahoru, uvidíte před sebou zastávky. Pokud si nejste jistí, na kterou jít, hned vlevo - za koncem střechy, která zakrývá prostor před metrem - je orientační tabule. Níže ji najdete na fotografii. Při naší návštěvě ale nebyla zcela aktuální: Do pražské MHD (resp. PID - pražské integrované dopravy) totiž postupně přibývají další lokality, například v roce 2017 Kladno, ale na této tabuli to není vidět. Lze tedy doporučit si raději dopředu zjistit číslo stanoviště, ze kterého máte jet. Čísla stanovišť jsou na plánku správně.

Autobusové nádraží Zličín nabízí jak odjezdová stanoviště dálkových autobusů, tak i MHD, a to včetně autobusu číslo 100 na letiště Václava Havla (dříve Ruzyně). Jezdí odtud i autobusy k blízkému nákupnímu centru Zličín. Důležité je, že všechny zastávky jsou zde v jedné výškové úrovni, jakmile tedy vystoupíte po schodech z metra, není třeba už chodit nikam nahoru ani dolů.

Orientačně lze říci, že stanoviště 3, 4, 5 a 9 slouží MHD (PID) a příměstským autobusům, zatímco ostatní stanoviště cestám na delší vzdálenost. K cílům, kam ze ze Zličína dostanete, patří například Kladno, Slaný, Rakovník, Plzeň, Nové Strašecí, Klatovy, Domažlice, Kadaň, Tachov, Louny nebo Žatec.

U autobusového nádraží je i občerstvení a jen kousek odtud je i zličínské nákupní centrum, takže se tu můžete občerstvit, nebo ještě něco dokoupit, pokud byste si něco na cestu zapomněli vzít.

A pro ještě lepčí představu, jak to u metra Zličín s autobusovým nádražím vypadá, přidávám několik fotografií. Je na nich jak současná informační cedule, tak celkový pohled na nástupiště nebo vybraná orientační cedule, pro příklad. Pokud by vám obrázky nestačily, zkuste ve vyhledávači Google klíčová slova: Zličín autobusové nádraží stanoviště mapa. Případně přepněte výsledky na zobrazení obrázků. S trochou štěstí najdete mapu, která bude právě aktuální.

A zde již jsou ty fotky, které by vám snad pomohou s orientací:

Takhle to na Zličíně vypadá po vystoupání po schodech z metra. Autobusové nádraží je přímo před vámi.Takhle to na Zličíně vypadá po vystoupání po schodech z metra. Autobusové nádraží je přímo před vámi.

Orientační cedule s nástupišti.  Metro je na ní vpravo.Orientační cedule s nástupišti. Metro je na ní vpravo.

Orientační cedule se seznamem linek, bohužel ne zcela aktuálníOrientační cedule se seznamem linek, bohužel ne zcela aktuální

Autobusové nádraží při pohledu zleva, směrem od metraAutobusové nádraží při pohledu zleva, směrem od metra

Příklad malé orientační tabule u východu z metraPříklad malé orientační tabule u východu z metra


(13. 2. 2018 | Jarmar)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: Jarmar (kliknutím na jeho/její jméno přejdete na jeho/její domovskou stránku). Chcete-li si zde také vést deník nebo sem psát články, zaregistrujte se/přihlašte se na této stránce.

Další články tohoto čtenáře: všechny jeho/její články
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

Další články tohoto čtenáře

všechny jeho/její články

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3823)