O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2020
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Získejte náskok: Pozoruhodné IT produkty 2020
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály


Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Lidé


Na které profese nejvíce dopadají opatření proti koronaviru

Virus COVID-19 výrazně ovlivňuje naše životy, zcela převrací i trh práce. Současná situace uvrhla už desítky tisíc lidí do karantény, zavírají se provozovny, přerušuje výroba.... (13. 4.)


Je zle? 85 % Čechů práce z domu vyhovuje, tři čtvrtiny jsou aspoň tak produktivní, jako v práci

Třetina pracujících Čechů má možnost pracovat z domova a 28 % tuto možnost aktuálně využívá. Většině z nich práce doma vyhovuje stejně nebo dokonce více... (9. 4.)


Vláda otevírá hranice: V odůvodněných případech lze vycestovat

Od 14. dubna mohou občané v nezbytných a jasně odůvodněných případech vycestovat do zahraničí. Návrh Ministerstva vnitra vychází vstříc lidem, kteří například musejí vyjet do... (8. 4.)


Jak udržet produktivitu zaměstnanců i během karantény

Významná část současných opatření, jež se týkají jak osobního, tak pracovního života zaměstnanců, může vést k úzkosti, frustraci a vyhoření. Není-li těmto pocitům věnována pozornost,... (3. 4.)


Jak správně vybírat účetní do svého týmu

Účetní profese se stejně jako ostatní povolání vyvíjí v čase. Představa účetní jako obrýlené paní v pletené vestě, která sedí za stolem obklopena papíry a... (30. 3.)


Inovativní firmy budou nabírat další zaměstnance

České firmy využívající moderní technologie a inovace plánují v příštích dvou letech nabírat nové zaměstnance. Výjimkou nejsou plány navýšit počet pracovníků o více než 50... (17. 3.)


Kdy přijdou: Změna na letní čas 2020, změna na zimní čas 2020

Změna na letní čas a poté i na zimní čas mají vliv jak na jednotlivce v jejich soukromém životě, tak na podnikatele a podnikání obecně.... (16. 3.)


Gartner: Šest trendů, které by měli sledovat HR ředitelé firem

Většina ředitelů odpovědných za lidské zdroje se v souvislostí s budoucností pracovního prostředí a řízení lidských zdrojů dnes zaměřuje na tři témata: AI (umělá inteligence)... (11. 3.)


Budoucnost práce: Jak ji změní technologie

V důsledku rozvoje nových technologií vstupují do většiny profesí inovativní procesy, které je třeba chápat a učit se je za pochodu. Roky staré vědomosti ztrácejí... (9. 3.)


Co očekávat od robotizace a jak se na ni připravit

Vstupem do další dekády se začíná psát nová kapitola robotizace. Desetiletí, které pravděpodobně přinese skutečný boom umělé inteligence (AI), předznamenává konec některých pracovních pozic, v... (5. 3.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2020 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)