O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Lidé


Na výkonnost zaměstnanců má vliv i kvalitní osvětlení

Světlo velmi výrazným způsobem ovlivňuje zdraví člověka. V budovách dnes trávíme až 90 procent svého času velkou část z toho doma nebo v zaměstnání. "Proto... (26. 10. 2020)


Jak se se zaměstnanci rozloučit v dobrém

Kvůli pandemii covidu se mnoho zaměstnavatelů nachází v nelehké situaci. I přes snahy udržet své zaměstnance pomocí snížení mezd, omezením či zrušením rozpočtů na benefity,... (23. 10. 2020)


Mzdy přestávají růst, nedostatek zaměstnanců ale trvá

Výsledky rozsáhlého průzkumu, který mapuje aktuální finanční ohodnocení stovek pracovních pozic v 9 oborech a 13 regionech České republiky, zveřejnila personální agentura Grafton Recruitment. Jednoznačně... (20. 10. 2020)


Práce téměř poloviny Čechů je závislá na internetu

Zhruba dvě třetiny (64 %) Čechů v práci používá internet. Necelá polovina (46 %) by pak bez internetu vůbec nebyla schopná své zaměstnání vykonávat. Vyplývá... (16. 10. 2020)


Pesimismus firem ohledně náboru zaměstnanců pomalu mizí

Zaměstnavatelé v České republice hlásí pro čtvrté čtvrtletí 2020 mírně pozitivní náborové plány. 8 % zaměstnavatelů očekává nárůst počtu pracovních sil, 7 % předpovídá snížení... (7. 10. 2020)


Vyšší spokojenost českých zaměstnanců v krizi

Tři čtvrtiny zaměstnanců jsou ve svém zaměstnání spokojeny. Vysoká míra spokojenosti souvisí i s rostoucí nejistotou na trhu práce. Lidem proto letos méně vadí, že... (29. 9. 2020)


Kompromisy v kvalitě náboru zaměstnanců jsou špatnou cestou

V souvislosti se současnou situací se hodně hovoří o trhu práce. Jak to nyní vypadá na trhu uchazečů o práci v IT, konkrétně pak u... (23. 9. 2020)


Loajalita zaměstnanců v současné situaci roste

Jestliže v předchozích letech platilo, že změnit práci a vyjednat pro sebe výhodné podmínky bylo díky mizivé míře nezaměstnanosti relativně snadné, situace na trhu práce... (22. 9. 2020)


Na co si dát pozor, když řešíte výpověď z pracovního poměru

Situace, kterou si většina zaměstnanců nechce projít, ale pravděpodobně se s ní za život někdy potká. Výpověď z pracovního poměru. Obzvláště v současné nelehké ekonomické... (18. 9. 2020)


Zaměstnanci jsou spokojení méně, než si myslí jejich nadřízení

Šéfové firem se podle svých slov o své lidi zajímají, zaměstnanci s tím ale souhlasí už méně. Jsou navíc daleko méně spokojení, než se jejich... (16. 9. 2020)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)