Agentury práce musejí brzy odevzdat přehled o činnosti za rok 2013Všechny fyzické a právnické osoby, kterým bylo uděleno povolení ke zprostředkování zaměstnání, jsou povinny do 31. 1. 2014 (podle § 59 odst. 2 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti) zaslat přehled o činnosti za předchozí kalendářní rok 2013. Tuto povinnost mají i agentury práce, které nevykonávaly činnosti uvedené v ust. § 59 odst. 2 zákona o zaměstnanosti.

Úřad práce ČR, generální ředitelství, upozorňuje, že agentury práce pro statistické účely sdělují do 31. 1. běžného roku povinně počet volných míst, na která bylo požadováno zprostředkování zaměstnání podle ust. § 14 odst. 1 písm. a) zákona o zaměstnanosti; počet jimi umístěných osob; počet jejich zaměstnanců, kteří byli dočasně přiděleni k výkonu práce u uživatele, přičemž se zvlášť uvádí počet občanů České republiky, počet občanů Evropské unie, počet občanů ostatních členských států Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska a počet ostatních cizinců podle státní příslušnosti. Cizincem se potom rozumí občan státu, který není občanem České republiky, občanem Evropské unie, občanem EHP a Švýcarska.

Formulář on-line

Jak se uvedené informace vykazují? Formulář přehledu o činnosti agentury práce je dostupný zde. Přehled o činnosti agentury práce je podle MPSV vhodné podat přednostně elektronicky do formuláře pomocí výše uvedené webové stránky MPSV a současně si pro vlastní potřebu vytisknout jeho kopii.

Pokud agentura práce nevyužije zaslání vyplněného formuláře pomocí webové stránky, může jej dle informací MPSV doručit písemně Úřadu práce, generální ředitelství, Karlovo náměstí 1, 128 00 Praha 2, nebo v elektronické podobě se zaručeným elektronickým podpisem na e-mailovou adresu posta@uradprace.cz.

Agenturám práce se doporučuje uschovat si doklad prokazující doručení přehledu o činnosti, neboť zákon o zaměstnanosti spojuje s nesplněním této povinnosti důsledky a její opakované nesplnění vede podle MPSV až k odejmutí povolení.


(23. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(619)