8,8 miliard korun pro stavaře: Za 48 kilometrů dálnic a silnicČeská vláda schválila realizaci osmi veřejných zakázek na výstavbu téměř 48 kilometrů dálnic a silnic první třídy, které předložil ve středu 5. března k projednání ministr dopravy Antonín Prachař. Předpokládaná hodnota zakázek, na které budou ve všech případech vypsána otevřená výběrová řízení, je 8,8 miliardy korun bez DPH. O jaké stavby jde?

Jedná se o stavbu dvou úseků dálnice D3, rychlostní silnici R4 v prostoru obce Dubenec, zkapacitnění komunikace I/37, modernizaci silnice I/44, která propojuje okres Jeseníky s ostatními regiony ČR, stavbu další části znojemského obchvatu na komunikaci I/38, přeložku komunikace I/68 mimo zastavěné území obcí Hnojník a Střítež a poslední veřejnou zakázkou je přeložka silnice I/34 vedenou obchvaty obcí Ústrašín, Ondřejov a Myslotín.

„Realizace všech těchto staveb významně urychlí dopravu. Dojde rovněž ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ slibuje ministr dopravy Antonín Prachař.

Předpokládaná hodnota každé z těchto zakázek je vyšší než 300 milionů korun, proto jejich vypsání musela posvětit vláda. Mezi finančně nejnákladnějšími stavbami jsou také dva úseky dálnice D3. Téměř jedenáct kilometrů dlouhý úsek Ševětín – Borek by měl být realizován za cenu 1,7 miliardy korun bez DPH. Druhý více než osm kilometrů dlouhý úsek Bošilec - Ševětín má stát zhruba 2,3 miliardy korun bez DPH.

Kdo zvítězí ve výběrovém řízení

Základním hodnotícím kritériem uvedených zakázek bude podle vlády ekonomická výhodnost nabídek. „Nabídková cena bude klíčovým hodnotícím kritériem, představuje devadesát procent celkového hodnocení. Zbylých deset procent představuje délka záruční doby,“ upřesnil ministr dopravy.

Zakázky budou financovány z prostředků SFDI s tím, že lze předpokládat, že stavby budou spolufinancovány z prostředků EU v rámci Operačního programu Doprava.


(10. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(803)