Rozpočet EU na rok 2018 je zaměřen na růst, pracovní místa a bezpečnostParlament Evropské unie přijal usnesení ohledně rozpočtu na rok 2018 a vytyčil zásady, které je třeba sledovat během rozpočtových jednání s Radou. Usnesení bylo přijato 445 hlasy, proti 144 a 80 se zdrželo hlasování. Za účelem dosažení udržitelného růstu a vytváření pracovních míst v EU je podle Parlamentu klíčové posílit investice do výzkumu, inovací, infrastruktury, vzdělávání a malých a středních podniků.

Parlament v textu usnesení vítá navrhované navýšení rozpočtu programu Horizont 2020 na výzkum, Connecting Europe Facility na infrastrukturu propojující Evropu a Erasmus+ na vzdělávání. Současně ale vyjadřuje politování nad tím, že důležitost a naléhavost krize migrace a uprchlíků vyžaduje další finance, které by se hodily jinde.

Siegfried Mureşan, zpravodaj pro rozpočet EU 2018, mimo jiné uvedl: "Pokud jde o růst a zaměstnanost, chceme využít omezené zdroje v rozpočtu EU k posílení naší ekonomiky a zvýšení její konkurenceschopnosti, a proto chceme posílit inovace, infrastrukturu, malé a střední podniky a program Erasmus, protože to také podporuje mobilitu pracovníků v Evropě - podporuje to mladé lidi. "

"Druhá priorita - bezpečnost, bezpečnost občanů - je důležitá, protože bez bezpečnosti nemůže růst ani práce. Pokud se lidé v Evropě nebudou cítit v bezpečí, neexistuje žádná pracovní mobilita, žádné investice. Abychom dosáhli tohoto cíle, chtěli jsme posílit agentury Unie, které mají odpovědnost za spravedlnost a vnitřní věci," dodal Mureşan.

Evropský parlament podle Mureşana rozhodně nepřijme automatické škrty ve všech rozpočtových položkách - a všech okruzích rozpočtu - jak to Rada v posledních letech podle něj dělá.

A jak by měla vypadat ekonomika blízké budoucnosti, jaké jsou hrozby a jaké možnosti? I o tom čtěte zde v magazínu VizeX.


(7. 7. 2017 | redakce2)


Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3336)