Podnikání


Chyby českých obchodníků: Proč o ně zahraniční zákazníci mnohdy ani nezavadí


Svět nakupování nezná hranice a nakupování online zažívá obrovský růst. Společnost PayPal si nechala provést průzkum, podle kterého přibližně 55 % online spotřebitelů z 31 zemí, které byly zařazeny do průzkumu, uvedlo, že nakupují online v zahraničí. Nakupují zahraniční klienti také u vás? A pokud ne - víte proč? Tady jsou možné důvody.
Balíky do zahraničí posílá o pětinu Čechů více než loni. Proč?


Češi stále častěji využívají služeb pro odesílání balíků do zahraničí. Zatímco v roce 2017 takovou zkušenost uvedlo podle průzkumu přepravní společnosti GLS 66,9 % dotázaných, letos již 87,8 %. Jedná se tak o pětinový meziroční nárůst (20,9 %). Mezi spotřebiteli zároveň roste i znalost soukromých přepravců na českém trhu, která je oproti předloňskému roku vyšší o 4,4 %. Z osobních či firemních důvodů odešle za hranice České republiky alespoň jeden balík ročně každý čtvrtý Čech (25,3 %).
Problém jménem stavebnictví: Zakázek je dost, ale nemá je kdo realizovat


Stavebnictví řeší stejný problém jako mnoho jiných oborů – nejsou lidi. Je situace podobná jako jinde, nebo je horší? A zachraňují naše stavebnictví opravdu zahraniční dělníci? Podívejmě se na tento obor detailněji.
7 tipů, jak dělat správný emailový marketing


Email je rozhodně jedním z nejmocnějších marketingových nástrojů, ale musí být používán správně. pak může přinést více zákazníků, nakopnout proklikovost i konverze. Práce s emailingem ale nebývá vždy úplně snadná. Jak tedy připravit a realizovat emailing?
Ceny automobilů v ČR stále rostou


Nová vozidla na českém trhu pozvolně zdražují. Ukazuje to nový cenový index EY. Příčinou jsou mimo jiné i emisní normy WLTP, které také nutí výrobce vozů zužovat nabídku. Růst cen automobilů o jednotky procent znamená nárůsty v řádech několika tisíc korun. U menších vozů je situace příznivější.
Urodilo se více ovoce, lze čekat pokles cen


Ovocnáři se letos dočkali příznivé úrody. Je více meruněk, broskví, višní i třešní. Vyšší by měla být také sklizeň z jabloňových, hrušňových a švestkových sadů. Plyne to z údajů ČSÚ.
Češi letos v létě rekordně utráceli za pivo


Letošní tropické léto dosud vedlo nejen k teplotním rekordům, ale také k zatím nejvyšším prodejům piva v České republice. Maloobchodni tržby dosáhly v červenci přes 1,67 miliardy korun, což představuje celkovou spotřebu 70,5 milionu litrů piva. Údaje vyplývají ze sledování společnosti Nielsen zabývající se výzkumem trhu v ČR a ve světě.
Jak mít úspěšný e-shop: Tipy z praxe


Seminář Jak svému e-shopu zajistit úspěch

Založení a provozování e-shopu se zdá být snadné, ale daleko náročnější disciplínou je založení úspěšného e-shopu - a jeho úspěšné provozování. Jak na to? Právě tuto otázku si položili organizátoři semináře Jak svému e-shopu zajistit úspěch, který se včera konal u náměstí Míru v Praze - a zde jsou konkrétní odpovědi, které na semináři zazněly.
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)