Technologie


Počet kybernetických útoků na průmyslové podniky rychle roste


Na systémy průmyslové automatizace v energetickém sektoru a strojírenství bylo ve druhé polovině loňského roku zacíleno daleko více kybernetických hrozeb než na systémy v jiných průmyslových odvětvích. Vyplývá to z dat specializovaného týmu ICS CERT společnosti Kaspersky Lab. Odborníci také zjistili, že se od září razantně zvýšil počet miningových útoků.
Drtivá většina českých zaměstnanců připouští, že jsou neproduktivní


České firmy nevyužívají potenciál svých zaměstnanců. Češi se necítí být dost produktivní a podle průzkumu společnosti Microsoft zaostávají tuzemští zaměstnanci i co se týče inovativnosti a strategického přínosu pro své firmy. Kde jsou příčiny a jaké je řešení?
Jak efektivně využít Průmyslu 4.0 ve vlastní firmě


Čtvrtá průmyslová revoluce, takzvaný Průmysl 4.0, má řadu atributů. Jejich jádrem je využití digitálních technologií, a to v nejrůznějších podobách. Bylo by omylem zaměřit se jen na jednu z nich.
Jen méně než polovina českých společností má konkrétní plán digitální transformace


Téměř polovina tuzemských společností se zatím neřídí žádnou strategií pro digitální transformaci. A společnosti, které o plánech pro digitální věk uvažují nebo již konkrétní kroky realizovaly, mají i nadále řadu otázek. Plyne to z průzkumu společnosti DXC Technology ve spolupráci s výzkumnou agenturou GFK mezi českými manažery zaměřený na téma „Digitální agenda 2020“.
Průmysl 4.0: Co si o něm myslí vaše konkurence


Nejvyšší manažeři firem a státních úřadů z celého světa nevěří, že jejich organizace dokáží ovlivnit a využít příležitosti, které nabízí Průmysl 4.0. Vyplývá to z celosvětového průzkumu Deloitte „The Fourth Industrial Revolution is Here – Are You Ready?” (Čtvrtá průmyslová revoluce je tu – jste připraveni?) Co přesně z toho plyne pro vás?
Pozor na nová pravidla GDPR a kamery v obchodě


Nařízení GDPR od května 2018 zpřísní ochranu soukromí i v oblasti pořizování záznamů z bezpečnostních kamer. Veřejnost změny může pocítit například při návštěvě prodejen, kde se podle společnosti Axis kamerové systémy používají čím dál intenzivněji. Majitelé prodejen se nyní musí připravit především na to, že návštěvníci mají právo na plnou informovanost. Upozorňují na to zástupci Axis Communications.
Efektivní firemní proces je jako dobré kouzlo. Ovládnout ho však můžou i „mudlové“


Procesem nazýváme jakýkoli sled činností, jenž začíná a končí konkrétní akcí. V případě kouzelníka to může být klobouk a králík na začátku a klobouk a holubice na konci. Sebemenší zpoždění, či problém v průběhu procesu – kouzla – zničí celé vystoupení. Proces musí být tedy zcela bezchybný.
V roce 2030 bude západní Evropa vyrábět pouze 5 % aut, většinu produkce převezme Asie


Manažeři automobilek očekávají velké změny. A to nejen v samotné produkci. Domnívají se třeba, že do roku 2025 zanikne 50 % kamenných dealerství. Budoucnost podle nich neleží jen v bateriích, sázejí na vodík. Vyplývá to z devatenáctého ročníku průzkumu KPMG Global Automotive Executive Survey, jehož se zúčastnilo devět set výkonných manažerů ze 42 zemí, včetně České republiky.
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)