Technologie


10 technologií, které v roce 2020 změní byznys


Vysoká míra automatizace, rozšiřování lidských dovedností prostřednictvím technologií, ale třeba i využití technologie blockchainu, známé třeba z Bitcoinu – to je jen několik příkladů, jak technologie budou v příštím roce měnit byznys i naše životy. Pojďme se na ně podívat podrobněji.
Co čekat v oblasti informačních technologií v roce 2020


Informační technologie mění životy nás všech a jejich vývoj se zdá být stále rychlejší. Umělá inteligence, levné IT služby z internetu, software pro automatizaci řadu činností – to je jen několik příkladů z praxe, se kterými se mnozí z nás setkávají. Co čekat v roce 2020 a v letech následujících?
Bezpečnost vaší firmy bude v ohrožení i v roce 2020


Také v roce 2020 nepochybně řada firem doplatí na podceňování rizik, která hrozí v oblasti informačních technologií. Odborníci varují, že je třeba se připravit nejen na rizika, na která už jsme "zvyklí", ale i na přícho d Fake news 2.0 nebo na promyšlené kyberútoky na průmyslová zařízení. Růst tak zřejmě bude zájem o kybernetické pojištění.
Analytici Gartneru identifikovali čtyři fáze vývoje blockchainu


Celková přidaná hodnota vygenerovaná projekty a řešeními na bázi technologie blockchainu do roku 2030 bude představovat 3,1 bilionu dolarů. Polovina této částky připadne podle Gartneru do roku 2025 na aplikace navržené pro provozní optimalizace. Podnikům a organizacím nicméně hrozí, že ve snaze předehnat konkurenci a nasadit blockchain co nejdříve udělají přešlapy a minou tak příležitost získat z blockchainu maximum.
Vstup do chráněných prostor prostřednictvím OmniAssure Touch


Honeywell rozšiřuje svou sadu řešení pro řízení přístupu OmniAssure o OmniAssure Touch. OmniAssure Touch podle výrobce poskytuje pokročilé zabezpečení proti klonování pověřovacích údajů a manipulaci čtečky a je kompatibilní s mnoha pověřovacími technologiemi a protokoly panelové komunikace. V neposlední řadě čtečka urychluje vstup do uzavřené oblasti, protože namísto přikládání karty či telefonu probíhá autorizace pouhým dotykem prstu.
Má-li být firma úspěšná, musí najít rovnováhu mezi technologiemi a tradicí


Šéfové firem a jejich podniky čelí světu, který se neustále mění. Aby v takovém prostředí uspěli, měli by společně s ostatními lídry odpovědnými za IT a byznys hledat cestu vpřed a mít navrch v klíčových zlomových okamžicích souvisejících zejména se změnami v ekonomice, geopolitice a nástupem digitálních obrů. Upozorňují na to analytici společnosti Gartner.
QR kódy: Víte, kde všude vám mohou pomoci v byznysu i v běžném životě?


QR kódy jsou stále oblíbenější a postupně nahrazují čárové kódy. Oproti nim totiž mají celou řadu výhod - například výrazně vyšší množství obsažených dat či snadnější načtení. I z toho důvodu jsou čím dál častěji využívány také pro platby. Co všechno s nimi lze dokázat?
Kontaktní centra migrují do cloudu kvůli zlepšení péče o zákazníky


Služba PureCloud od společnosti Genesys patří mezi nejlépe hodnocená cloudová kontaktní centra.

Technologický svět míří do cloudu a péče. Výjimkou nejsou ani technologie call center, které se z tradičních „on-premise“ řešení transformují do moderních cloudových kontaktních center. Proč se přesun do cloudu vyplácí? Zákazníci jsou totiž dnes technologicky mnohem vyspělejší i sebevědomější. Naučili se používat všechny dostupné komunikační kanály podle toho, co je pro ně zrovna nejlepší. Používají hned několik kanálů najednou: chat, SMS, e-mail, sociální sítě či telefonní hovor. Tuto multikanálovou komunikaci – tzv. multichannel – perfektně zvládají zmiňovaná cloudová kontaktní centra, a proto řada firem péči o zákazníky stěhuje do cloudu.
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)