Řidič a Uber: Nyní bude ježdění ještě výhodnější


Díky změnám, se kterými Uber právě v ČR přichází, se podle jeho zástupců zrychlí provoz služby a zlepší se využití dopravních kapacit. Změny také umožní řidičům lépe si organizovat čas nebo si stanovit směr preferovaných jízd. Svézt se na trase tak má být mnohem dostupnější a rychlejší. Uber také otvírá v pražském Karlíně nové kontaktní centrum pro řidiče. Od nových prostor si slibuje zrychlení náboru nových řidičů a zkvalitnění péče o ně. Pojďme se podívat na detaily.
Vyřazení ze seznamu nespolehlivých plátců: Polepšených firem přibývá


V ČR je nyní 10 389 nespolehlivých plátců DPH. V říjnu se jejich počet zvýšil o 179, což je nejméně za posledních třináct měsíců. Důvodem nízkého přírůstku subjektů v registru je extrémní nárůst firem, které byly z registru vymazány. Statistiky zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.
Sdílená ekonomika v Česku: 2 miliardy korun v hrsti, 60 miliard v dohledu


Objem sdílené ekonomiky v České republice by mohl dosáhnout až 1,19 % HDP, tedy 59,9 miliard korun. Vyplývá to z nejnovější studie Deloitte o sdílené ekonomice v Česku. Největší potenciál má v dopravě, ubytování a ve financích. V současnosti je podle místních analytiků Deloitte objem sdílené ekonomiky třicetkrát menší. V Evropě je odvětví sdílené ekonomiky nejvíce rozvinuto ve Velké Británii.
Nové zaměstnání: Stále častěji na doporučení


I když si pracovní portály drží dominantní pozici, Češi je prý pomalu opouští a práci si stále častěji hledají přes personální agentury, sociální sítě anebo na doporučení přátel. Vyplynulo to alespoň z průzkumu kandidátských preferencí, který realizovala personální agentura Grafton Recruitment. Co přesně průzkum zjistil?
Jak předejít krádeži firemních dat


Data jsou zlatem dnešní doby. Pro společnosti představují klíčovou součást majetku a hodnoty firmy, i přesto však bývá stupeň jejich zabezpečení a ochrany často na tristní úrovni. Hlavním důvodem tohoto stavu je nejen neznalost základních bezpečnostních pravidel, ale často také obyčejná nedbalost a nedůslednost zaměstnanců při jejich dodržování. Jak tedy postupovat, aby se nám podařilo ztrátě tohoto firemního „pokladu“ včas předejít?
Velké firmy mají problém s produktivitou, malé s bezpečností


Ve velkých podnicích roste zaostávání v produktivitě, u začínajících firem je zase patrný nedostatečný důraz na bezpečnost. Plyne to ze zprávy, jejíž zpracování si u analytické společnosti CCS Insight objednala společnost Samsung Electronics.
Firmám schází příliš mnoho IT pracovníků


Úspěch každé firmy dnes závisí i na informačních technologiích. Odborníků v IT je v Česku kolem 160 tisíc, přesto na trhu práce zoufale chybí. O to víc si firmy hýčkají své stávající pracovníky a lákají k sobě čerstvé absolventy hned po maturitě. Co lze čekat dál?
Oficiálně: Daňové povinnosti subjektů poskytujících ubytování prostřednictvím Airbnb a podobných


Finanční správa vydala Informaci k daňovému posouzení povinností poskytovatelů ubytovacích služeb prostřednictvím internetových platforem jako je například Airbnb a další. Jejím cílem je seznámit subjekty účastnící se transakcí, v rámci kterých jsou poskytovány ubytovací služby prostřednictvím internetových platforem, s jejich daňovými povinnostmi.
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)