Firmy mají mimo jiné problémy se svými sklady


Analyzovat skladové priority firem působících v logistice oděvů, obuvi a módního zboží a zmapovat problémy a technologickou připravenost módního průmyslu ve srovnání s jinými obory si za cíl stanovil logistický průzkum společnosti CCV Informační systémy. Z výsledků vyplývá, že nejdůležitější výzvou je zamezení záměn zboží (69 %) a největší rezervy jsou v nepružnosti skladů na sezónní změnu zásob (53 %) nebov  potřebě přesnějšího vychystávání velikostních setů či barevných mixů (46 %).
Zkušenosti podnikatelů: Jak úspěšně provozovat firmu


Foto: Pixabay

Jedním z nejcennějších zdrojů informací při podnikání jsou zkušenosti dalších podnikatelů. Jak se jim podařilo nastartovat růst? S jakými riziky a problémy se museli poprat? Jaké technologie a přístupy používají ve svém byznysu? Na tohle vše - a mnoho dalšího jsme se vybraných podnikatelů zeptali.
Dalibor Šulc: S konkurencí navzájem sdílíme zkušenosti a postřehy


Dalibor Šulc

Náš seriál rozhovorů s českými podnikateli pokračuje. Dnes si povídáme s majitelem společnosti Coconut Systems, která vznikla v roce 2015 a zabývá se zakázkovým vývojem elektroniky, jednoúčelovými stroji, embedded systémy a programováním. Firmu založil Dalibor Šulc s jedním ze svých spolužáků už během studií na VŠ. Ten ji však v letošním roce opustil, takže momentálně v ní Dalibor Šulc podle svých slov pracuje víceméně jako freelancer.
Jazykové znalosti Čechů se rychle lepší


Pokročilou znalostí cizích jazyků se dnes může pochlubit již 36 % Čechů. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala personální agentura Grafton Recruitment ve spolupráci se společností Nolama na základě výsledků jazykových testů bezmála 3000 kandidátů o zaměstnání.
Počet kybernetických útoků na průmyslové podniky rychle roste


Na systémy průmyslové automatizace v energetickém sektoru a strojírenství bylo ve druhé polovině loňského roku zacíleno daleko více kybernetických hrozeb než na systémy v jiných průmyslových odvětvích. Vyplývá to z dat specializovaného týmu ICS CERT společnosti Kaspersky Lab. Odborníci také zjistili, že se od září razantně zvýšil počet miningových útoků.
Více než 400 miliard korun v českých firmách pochází z daňových rájů


Do základního kapitálu českých firem podnikatelé investovali 2,73 bilionů korun, z toho 15 procent, tj. 409 miliard korun, pochází od subjektů, které mají registrované sídlo v daňovém ráji. Meziročně objem kapitálu původem z daňových rájů vzrostl o 32 miliard korun, zatímco podíl firem s vlastníkem z daňového ráje na podnikatelské základně se snížil z 2,9 procent na 2,7 procent. 79 procent kapitálu z daňových rájů pochází z Nizozemí, Lucemburska a Kypru. Informace zveřejnila poradenská společnost Bisnode.
Lucie Kunčarová: S našimi originálními dorty plánuji expanzi do zahraničí


Lucie Kunčarová

Firma dortNEdort Lucie Kunčarové vznikla před několika lety poté, co nastoupila na mateřskou dovolenou. Připravila plenkový dort pro bratra, postupně udělala pár dortů pro kamarády a pak ji napadlo, že by mohla nabídnout svá díla i širší veřejnosti. Splnila si tak svůj sen být paní svého času a dělat to, co ji baví. Nyní má fungující e-shop se širokou nabídkou produktů a velké plány do budoucna.
Malé a střední firmy jsou spolu s e-commerce motorem růstu v ČR


Výsledky svého nového průzkumu, který sledoval, co pohání hospodářský růst v regionu střední a východní Evropy, oznámily společnosti PayPal a Deloitte. Hlavní závěry poukazují na to, že motorem ekonomického růstu a expanze místních firem je přechod na digitální hospodářství a růst objemu elektronického obchodu.
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)