Stálý problém: Nekalé obchodní praktiky při prodeji ojetých aut


Česká obchodní inspekce se i loni zaměřila na dodržování povinností při prodeji ojetých automobilů a její zjištění nepotěší. V období od 22. května do 31. října 2017 uskutečnila 65 kontrol v autobazarech na celém území ČR. Porušení zákona zjistila u 37 z nich, což je téměř 60 procent z celkového počtu provedených kontrol. Situace se podle ní oproti roku 2016 nezlepšila. Obchodníci i nadále používají klamavé, nebo jiné nedovolené obchodní praktiky, které zásadním způsobem poškozují spotřebitele.
České banky i uživatelé jsou na PSD2 připraveni


České banky mají v rámci směrnice PSD2 nejofenzivnější strategii ve střední a východní Evropě. Čeští uživatelé navíc využívají digitální bankovnictví v regionu nejvíce. Vyplývá to ze dvou průzkumů Deloitte mezi bankami v Evropě a mezi zákazníky bank ve střední a východní Evropě. Směrnice PSD2 začala platit v České republice a většině evropských zemí v sobotu 13. ledna. Otevírá bankovní trh fintechovým společnostem a dalším třetím stranám.
O cloudu dnes musí přemýšlet každá firma


Cloud computing je mezi firmami stále populárnější. Umožňuje totiž snadno zavádět nové IT služby pro podnikové uživatele a pokud je využíván s rozmyslem, přináší nejen vyšší pružnost, ale také úspory nákladů. Co konkrétně cloud firmám přináší a jak ho využívají? Jak řeší možné problémy? I to se dozvíte na konferenci Cloud computing v praxi, která se koná 1. 3. 2018 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí 5.
Data v bezpečí: Chraňte pečlivě své systémy


Jak předejít krádeži firemních dat? Jak se bránit ransomwaru? Jak se připravit na GDPR? To je jen několik z řady otázek, na které hledáme odpovědi v tomto aktuálním Top přehledu zaměřeném na bezpečnost digitálních dat.
Nahradí nebezpečná hesla biometrie?


Přihlašování k nejrůznějším počítačovým systémům pomocí hesel je již dlouho problematické. Uživatelé si běžně hesla jen těžko pamatují, a tak mnozí z nich využívají různých nebezpečných pomůcek: Píšou si hesla na papírky, používají jedno heslo pro všechny systémy nebo volí jednoduchá či snadno uhádnutelná hesla. Řešením by mohlo být širší využití biometrie. Je šance, že to v dohledné době pomůže?
Rozvoj vodní dopravy v ČR: Vláda rozhodla


Převažujícím veřejným zájmem je další rozvoj vodní dopravy, kvůli kterému je nutné postavit plavební stupeň Děčín. Rozhodla o tom v lednu vláda s tím, že ochranu evropsky významných lokalit vyřeší kompenzační opatření.
Prominutí pokuty za nepodání kontrolního hlášení DPH v roce 2018


Možnosti prominutí pokut za nepodání kontrolního hlášení DPH ve výši 10, 30 a 50 tisíc korun zůstávají pro rok 2018 ve stejném rozsahu, jako tomu bylo v roce 2017. Pokyn GFŘ D-29, který upravuje prominutí těchto pokut u kontrolního hlášení DPH, byl v této souvislosti aktulizován dodatkem.
Trh inovací má usnadnit podnikání v Praze


Od začátku února pražský magistrát spustí webovou aplikaci Trh inovací. Ta má být dalším z nástrojů, které mají sloužit jako podpora podnikání v hlavním městě a má firmám usnadnit realizaci inovací a propojení s vědeckovýzkumnými ústavy. Jak má vše fungovat?
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)