O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Alternativní investice: Jak vydělat na půjčkách

Češi jsou v oblasti investování peněz stále spíše opatrní, především u mladší generace se ale jejich myšlení začíná měnit. Místo ukládání peněz do konzervativního životního pojištění či na spořicí účet stále více lidí zkouší alternativní formy investování, jako jsou třeba investice do půjček. Ukazují to výsledky průzkumu společnosti Bondster, která investice do půjček nabízí už rok a sdružuje přes 4 200 investorů.

Lidé podle průzkumu spíše investují nižší částky do relativně bezpečných investičních produktů, jako jsou penzijní a životní pojištění, spořící účet a stavební spoření. Více jsou ochotni ve svých investicích riskovat muži, lidé do 30 let a lidé s vysokoškolským vzděláním. Vyšší částky lidé investují do nemovitostí a půdy, do více riskantních produktů (alkohol, kryptoměny, forex a komodity…) investují méně častěji a menší částky.

Podle průzkumu, který pro společnost Bondster vypracovala agentura Ipsos Marketing, plánuje 80 % Čechů v letošním roce investovat nějaké peníze. Zpravidla půjde o menší částky v řádech desetitisíců. Konkrétně 31 % dotázaných plánuje investovat kolem 10 tisíc korun, naopak pouze 8 % lidí plánuje investovat více než 200 tisíc korun.

Investice do půjček

O investice do půjček se podle průzkumu zajímá stále více lidí. Aktuálně Bondster eviduje přes 4 200 investorů a objem půjček překonal 175 milionů korun. „Bondster funguje jako trh investic. Propojujeme investory z řad široké veřejnosti s důvěryhodnými poskytovateli půjček. Naši investoři tak mohou jednoduše a bez znalostí finančního trhu dosáhnout slušných výnosů. Přitom vždy klademe velký důraz na bezpečnost a likviditu finančních prostředků investorů. Pro snížení rizika jsou půjčky obvykle zajištěny např. nemovitostí,“ říká ředitel firmy Bondster Robert Hluchník.

Podle průzkumu podporuje oblibu investic do půjček jejich jednoduchost a vnímaný přijatelný poměr mezi možným výnosem a případným rizikem. Moderní způsoby investování vyhledávají především mladší lidé – až třetina respondentů ve věkové skupině do 30 let oproti pouze 10 % respondentů v důchodovém věku. „Mladší investoři dávají přednost vyššímu riziku a vyšším výnosům. Právě těm je potřeba nabídnout moderní investiční produkty, které dokáží namíchat požadovaný mix rizika a výnosu. Mezi tyto produkty se řadí například investování do půjček,“ říká ekonomka a ředitelka poradenské společnosti Next Finance Markéta Šichtařová.


(24. 8. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4132)